Menu
Home Page

School Clubs

Hockey

 

Sports September 2019-20

After school sports clubs Autumn first half term.

 

Monday: Hockey 3:30 - 4:30

Year 6: Holly, Alex H, George, Natalie, Abbie, Freddy, Zach W, Leah

Year 5: Reece, Myles, William, Lucas, 

Year 4: Oliver W, Dorian, Olivier L, Lauren, Akal, Anish, Cruz, Luca, Colby

 

Tuesday: Cheerleading 3:30 - 4:30

Year 6: Connie, Georgie

Year 5: Ariaana, Anjali, Nicoll, Aleena, Elena, Ola, Emily

Year 4: Lauren

Year 3: Molly, Isla, Sophie, Bella, Arina, Scarlett H-E, Analise, Ivy. Amaarah

 

Thursday: Football 3:30 - 4:15

Year 6: Alex H, George, Holly, Abbie, Freddy, Zach W, Jacob N

Year 5: Ariaana, Reece, Myles, Nicoll, Aleena, Elena, Ola, Beshoy, Ava, William, Lucas, Luumuno

 

Friday: Basketball 3:30 - 4:15

Year 2: Aoife, Harry, Archie, Luca, Isaac.S, Abdul, Joseph, Isabella, Abby, Treijon

Year 1: Jude, Aleena, Lucy, Tristan, Matas, Milosz, Adam, Hubert, Max, Olivier

Aldi Kits for School

Aldi Kits for School 1

Summer after school clubs

Monday Cricket 3:30-4:30

Year 6

Josh F, Olivier, Jacob, Toby, Harri, Rhys, Josh O

Year 5

Holly, Alex, Gvidas, George, Natalie, Freddy, Zach W, Abbie, Jacob

Year 4

Joel, Lucas, Reece, Ariaana, William

 

Tuesday Zumba 3:30-4:30

Year 6

Erim M

Year 5

Connie, Georgie

Year 4

Evie, Joel, Arianna, Tiffany, Erin, Nicoll, Elena, Ola, Zuzanna, Youanna, Aleena, Anjali

Year 3

Lauren, Akal

 

Wednesday Rovers 3:15-4:15

Year 1

Malachy, Ezekiel, Isaac S, Harry, Archie, Mason, Abdul, Stephen, Treijon, Joseph, Flynn, Luca

Year2

Isaac B, Arina, Jack, Gabriel, Isla, Jude, Amaarah, Bella, Jenson, Frankie, Harry, Isaak H, Analise, Ivy, Aniello

 

Thursday Football 3:30-4:15

Year 6

Josh F, Daniel, Sebastian, Olivier, Jacob, Toby, Erin F, Molly, Caitlin, Feechi, Toochi, Josh O

Year 5

Holly, Alex, George, Zach W, Abbie

 

Friday Tennis 3:30-4:30 Full- If places become available then pupils will be notified by Mr Wynne.

Year 6

Josh f, Josh L, Sebastian, Olivier, Jacob, Toby, Rhys, Josh O, Erim M

Year 5

Holly, Alex, Gvidas, George, Natalie, Freddy, Zach W

Year 4

Tiffany, Nicoll, Elena, Ola, Youanna, Joel, Reece, Evie

 

Creative opportunities during Easter.

Creative opportunities during Easter. 1
Creative opportunities during Easter. 2

After school Clubs begin on Monday 25th February

Monday Y6-4 Orienteering 3:30-4:30

Y6: Josh L, Jessica, Josh O, Harri, Iga, Erin M, Caitlin, Olivier, Josh F

Y5: Holly, Abbie, Mariam, Alex F, Natalie, Zach W, Joleen, Jacob

Y4: Luumuno, Annabelle, Lucas, Kaelan

 

Tuesday Y5-3 Break dance 3:30-4:30

Y5: Jacob, Georgie

Y4: Anjali, Nicoll, Reece, Elena, Ariaana, Annabelle, William, Ola, Zuzanna, Aleena, Kaelan

Y3: Patrick, Dorian, Oscar, Lauren, Hugo, Annie

 

Thursday Y3-4 Football 3:30- 4:15

Y4: Reece, William, Lucas, Josh, Kaelan, Leo

Y3: Oliver W, Luca, Olivier L, Dorian, Akal, Cruz, Hugo, Colby

 

Friday Y4-3 Tag Rugby 3:30-4:30

Y4: Luumuno, Nicoll, Reece, Ariaana, William, Lucas, Ola, Zuzanna, Kaelan

Y3: Oliver W, Olivier L, Dorian, Ollie, Oscar, Akal, Isabelle, Colby

Top